Anasayfa Hakkımızda Ürünlerimiz Referanslar Faaliyet Alanlarımız İletişim Site Haritası

Kuru kimyevi tozlu yangın söndürme ürünü özgül ağırlığı mikron boyutu olması nedeni ile yanan yangına sıkıldığında yangın alevini çarparak ve oksijen kesilerek yangın söndürür, dolayısı ile yangın mahallinde soğutma meydana getirmez yanıcı madde yanma esnasında yüksek derecede ısıya maruz kaldıysadünya yeniden alevlendirme gösterir.

Ayrıca kuru kimyevi tozlu söndürücüler kapalı ortam veya ofis gibi nezih ortamlarda kullanılmaz, Kullanılmama nedeni ise söndürücü maddenin toz molekülleri olması nedeni ile yangın söndürüldükten sonra enkaz bırakmakla beraber kapalı ortamlar da insanları nefessiz bırakarak boğulma riskine neden olur, ayrıca Elektrik ve elektronik olan tüm eşya ve gereçler kullanılamaz hale gelir

Fabrika, ofis, vb gibi kapalı ortamlarda PREVENTO JELAdı verilen sıvı organik, ekolojik ve hijyenik ürün kullanılması gerekmektedir. Ürün özellikleri sıvı tortu bırakmayan söndürme işlemi sonrası enkaz bırakmayan elektrik ve elektronik araç ve gereçlere zarar vermeyen, Yangın söndürme esnasında sıvama, kaplama, soğutma ve söndürme metodu ile yangın söndürmektedir. Ürün Ph değeri 8 olup dermatolojik olarak test edilmiştir.

PREVENTO JELÜrün ile ilgili hijyen testi, ekolojik testi, biolojik testi ve toksikoloji test sertifikaları, Türk Akreditasyon kumrundan alınmış 35 KW Test belgesi vardır. Ayrıca sıvı ürün ile ilgili MPA DRESTEN 1568/4 ve Avrupa normlarına uygun DIN EN 4102 Sertifikalar vardır.

Özellikle akaryakıt, ağır endüstri yağları, bitkisel mutfak yağları, petrol türevli plastik ve benzeri gibi tüm yangınlarda hızlı soğutma ve söndürme gerçekleştirmekte olup yangın söndürüldükten sonra yeniden tutuşturma bile dahi gerçekleşmez, PREVENTO JELyangın söndürme cihazları 4 Takvim yılı garantilidir.

Ayrıca kuru tozlu cihazlar tek kullanımlık olup her kullanım sonrası yeniden dolum bakım ve test gibi işlemler görmesi gerekmektedir, PREVENTO JELyangın söndürme cihazları içlerindeki sıvı ürün bitene kadar kullanım süreleri devam eder ve işletme için ek bir maliyet getirmez.

Kuru kimyevi tozlu yangın söndürme cihazları kullanım esnasında sürekli basınç şeklinde kullanım süresi 10 veya 12 saniye’ dir. Eko-Biyolojik yangın söndürme cihazları sürekli kullanım halinde 35 veya 40 saniye’ dir.

BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI BAŞLIKLAR
Yangın Söndürme Tüpü Kullanımı
Yangın söndürme cihazlarının kullanımı hakkında.