Anasayfa Hakkımızda Ürünlerimiz Referanslar Faaliyet Alanlarımız İletişim Site Haritası
Ürün Kodu : BY 109/002
FM 200 Sistemler
 
Bugün Otomatik Yangın Söndürme Sistemlerinin çeşitli türleri vardır. Sistemleri gibi uygulamalarıda çeşitlidir. Yine de genel olarak iki kategoriye ayrılır Otomatik Yangın  ve Manuel Yangın Söndürme Sistemleri.Otomatik yangın söndürme sistemi önceden tasarlanmış sistemlerdir.
 
Tanım olarak, bir otomatik yangın söndürme sistemi insan müdahalesi olmadan çalışabilir. Bunu yapmak için algılama, kumanda ve dağıtım sistemine sahip olması gerekir.
 
Birçok sistemde, algılama mekanik veya elektrik ile yapılır. Mekanik algılama eriyebilir termo ampul dedektörler kullanıyor. Bu algılayıcıların, serbest bırakma mekanizması belirli bir sıcaklık ve serbest gerginlik ayarı ile tasarlanmıştır. Elektrikli algılama kendiliğinden, önceden belirlenmiş bir sıcaklığa ulaşıldığında kontağı açacak şekilde ısı dedektörleri kullanır.
 
Uzak ve yerel manuel devreye almada mümkündür.
 
Uygulama yerleri:
 
Elektronik, tıbbi malzeme, üretim ekipmanları, kütüphaneler, veri merkezleri, tıbbi kayıt odası, sunucu odaları, petrol pompa istasyonları, motor bölmesi, telekomünikasyon odası, geçiş odaları, motor ve makine daireleri, pompa odası, kontrol odaları vb.
BU BÖLÜMDEKİ DİĞER BAZI ÜRÜNLER